Do działania naszego sklepu używamy plików cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików coockies.

Carcassonne - edycja druga

"Carcassonne" nie jest typową grą planszową. Należałoby ją zaliczyć raczej do gatunku gier kafelkowych. Gracze, bowiem po kolei dokładają kawałki (kafelki) terenu budując z nich miasta, klasztory, drogi i pola.

100zł
Najtańsza wysyłka od 14zł
Stan magazynowy: 2


OPIS
Carcassonne nie jest typową grą planszową. Należałoby ją zaliczyć raczej do gatunku gier kafelkowych. Gracze, bowiem po kolei dokładają kawałki (kafelki) terenu budując z nich miasta, klasztory, drogi i pola.

Każdy z graczy po dołożeniu kafelka lądu może na nim umieścić jednego ze swoich siedmiu poddanych. To gdzie go umieści ma kluczowe znaczenie dla rozgrywki. Otóż umieszczając poddanego na fragmencie miasta czyni go rycerzem, drogi - złodziejem, pola - chłopem, a w klasztorze - mnichem. Oczywiście za każde zagranie jest przyznawana pewna ilość punktów. Gdy wszystkie kafelki zostaną dołożone gra dobiega końca, a punkty są podliczane. Ten kto zdobędzie ich najwięcej wygrywa.

Kluczowe znaczenie dla rozgrywki ma decyzja gdzie umieścić swojego poddanego. Mamy ich tylko siedmiu i powracają do naszej puli tylko wówczas jeżeli obiekt na którym stoją jest w pełni ukończony. Nieukończone miasta, drogi, klasztory blokują nam poddanych do momentu zakończenia rozgrywki, uniemożliwiając zdobywanie punktów.

Gra ma bardzo proste zasady, a jednocześnie jest niesamowicie grywalna. Jest to jedna z najlepszych wielopokoleniowych gier rodzinnych. Wyśmienicie sprawdza się czasie rodzinnych spotkań. Znakomita na prezent! Dobra w deszczowe dni na feriach i koloniach. Znakomicie integruje towarzystwo i  przełamuje pierwsze lody przy zawieraniu nowych znajomości! Przy tym podoba się każdemu - bez względu na płeć, wiek i doświadczenie w grach towarzyskich!

Uwaga: Gra zawiera mini rozszerzenie Opat, które wprowadza ogrody oraz tytułowych opatów.

O popularności Carcassonne świadczy mnogość przyznanych jej nagród oraz ilość wydanych (wciąż wychodzą nowe) dodatków i rozszerzeń.

Gra Carcassonne zdobyła następujące nagrody i wyróżnienia: Gra Roku 2001 w Niemczech, Deutscher SpielePreis - 1 miejsce w 2001 roku, International Gamers Awards - nominacja do najlepszej gry strategicznej roku 2001.

Gatunek: gry planszowe
Rodzaj gry: strategiczna
Liczba graczy: 2 - 5
Wiek graczy: od 7 lat
Czas gry: 35 - 60 min.
Edycja: polska
Instrukcja: polska
Wymiary pudełka: 190x275x70 mm
Waga pudełka: 0,8 kg
 
PUDEŁKO ZAWIERA:

72 kafelki lądu
40 poddanych w 5 kolorach
1 tor punktacji
5 opatów
instrukcja

Podobne produkty