Do działania naszego sklepu używamy plików cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików coockies.

6. bierze! Parzyste / Nieparzyste (karta specjalna)

6. bierze! Parzyste / Nieparzyste (karta specjalna)

3zł
Najtańsza wysyłka od 15zł
Stan magazynowy: 3


OPIS

Zwycięska karta specjalna z konkursu 2019/2020

Grę przygotowuje się zgodnie z podstawowymi zasadami, wykładając cztery karty jako rozpoczynające rzędy. Kartę specjalną odkłada się po lewej stronie rzędu z kartą o najniższej wartości. Jeśli wartość jest parzysta, kartę odkładamy stroną PARZYSTE do góry, a jeśli wartość jest nieparzysta to stroną NIEPARZYSTE do góry.

Gracze zagrywają po jednej zakrytej karcie z ręki, jednocześnie je odkrywają i po kolei dokładają do rzędów. Należy przy tym przestrzegać poniższych dodatkowych zasad:

a) zagranie karty do rzędu z kartą specjalną Parzyste/Nieparzyste

Do rzędu z kartą specjalną można zagrać tylko parzystą lub nieparzystą kartę, zgodnie z tym co pokazuje karta specjalna.

b) zbieranie rzędu – przesunięcie karty specjalnej 

Kiedy gracz musi zebrać dowolny rząd, kartę akcji przesuwa się; najpierw gracz zbiera rząd, zgodnie z podstawowymi zasadami i umieszcza swoją kartę jako pierwszą w rzędzie, następnie przenosi kartę specjalną:

  • trzeba zabrać kartę z rzędu, przy którym się znajduje i przenieść do jednego z trzech pozostałych rzędów; można przenieść kartę do właśnie zebranego rzędu, gdzie znajduje się właśnie dołożona przez gracza karta
  • kartę specjalną umieszcza się obok rzędu, którego ostatnia karta (najbardziej po prawej stronie) jest najniższa
  • kartę specjalną dokłada się odpowiednią stroną, zależnie od tego czy ostatnia karta ma wartość parzystą czy nieparzystą

Uwaga: karta specjalna nie liczy się do limitu kart w rzędzie; nadal gracz musi zebrać rząd, kiedy dołoży do niego szóstą kartę

Gatunek: pozostałe
Rodzaj gry: imprezowe
Liczba graczy: 2 - 10
Wiek graczy: od 10 lat
Czas gry: 45 min.
Edycja: polska
Instrukcja: polska
Wymiary pudełka: -
Waga pudełka: 0,01 kg

Podobne produkty